5 אלמנטים לשיפור יחס המרה בעמודי מוצר באתרי איקומרס

5 אלמנטים לשיפור יחס המרה בעמודי מוצר באתרי איקומרס

שיפור יחס המרה בעמודי מוצר הינו חלק מרכזי בהצלחה של אתרי איקומרס.  עמודי המוצר והצורה בה מוצגים המוצרים משפיעים רבות על התוצאות ועשויים להיות אלמנט חשוב שיקבע האם פעילות איקומרס תצליח או תיכשל. במאמר זה נציג חמישה אלמנטים אשר משפיעים על יחס המרה בעמודי מוצר. 

תמונות המוצרים והשפעתם על שיפור יחס המרה בעמודי מוצר:

בעולם הדיגיטלי בו אנו חיים, התחרות על תשומת הלב של המשתמשים לא יכולה להיות קשה יותר. הוספה של תמונות המוצר היא חיונית ובעלת השפעה קריטית על שיפור יחס ההמרה של עמודי המוצר. על מנת לגרום למשתמשים המבקרים באתר לשקול ברצינות רכישה של המוצר, עליך לוודא שעמודי המוצר כוללים תמונות אטרקטיביות  של המוצרים המוצעים למכירה.

הנה כמה כללי עזר שיעזרו לכם להבין באלה תמונות להשתמש ובאיזה אופן:

  • השתמשו בתמונות ברזולוציה ואיכות גבוהה.
  • הציגו כמה תמונות של אותו המוצר, כשכל אחת מהן היא בסגנון שונה ומתמקדת בזווית שונה. לדוגמא, אם האתר שלכם מציע תכשיטים למכירה, השתמשו בתמונות שבהן המוצר הוא במרכז הפריים (Packshots & Tabletops) וכן בתמונות של דוגמנית העונדת את התכשיט.
  • חשוב לוודא שהתמונות מתקשרות בצורה ברורה את היתרונות והתכונות של המוצר.
  • במידה ויש אפשרות, כדאי להוסיף סרטוני וידאו קצרים וערוכים היטב.

 

שמות המוצרים והשפעתם על שיפור יחס המרה בעמודי מוצר:

מומלץ לבחור שם המתאים לביטויי החיפוש הרלוונטיים בהם ישתמשו הלקוחות הפוטנציאליים כאשר יחפשו את המוצר. עם זאת, חשוב וכדאי לכלול בשם המוצר גם אלמנטים אשר יעניקו לו ייחודיות ובידול. קביעת שם אופטימלי עשויה להשפיע על שיפור יחס ההמרה של עמודי המוצר.

לדוגמא, נניח שהמוצר שלכם הוא צעיף בד שאת ההשראה אליו קיבלתם במהלך טיול משפחתי ליפן ולכן אתם מעוניינים לקרוא לו "טוקיו". כדאי ששם המוצר (שמופיע בעמוד המוצר) לא יהיה רק "טוקיו", אלא "צעיף בד טוקיו". 

 

מחיר והשפעתו על שיפור יחס המרה בעמודי מוצר:

כמובן שהמחיר צריך להופיע בעמוד המוצר בצורה ברורה, אבל הנה כמה טכניקות שעשויות לעזור למחיר להיראות יותר אטרקטיבי ולשכנע את המבקרים באתר לבצע רכישה.

  • אם אתם מציעים הנחה, ליד המחיר המעודכן כדאי להוסיף גם את המחיר המקורי כשהוא מחוק (Crossed Price). בנוסף ניתן גם לציין את גובה ההנחה באחוזים או בצורה אבסולוטית. מידע כזה יסייע וידגיש את החיסכון והרווח, מה שעשוי לשפר את יחס ההמרה.
  • אם מחיר המוצר גבוה וישנה אפשרות לחלק את הסכום לתשלומים, תוודאו שהאפשרות הזו מתוקשרת בצורה ברורה בעמוד המוצר.
  • אם המוצר שאתם מוכרים הוא לא יוקרתי, ניתן להשתמש בתמחור קסם. מכירת המוצר ב-$19.99 במקום $20.00 תשפיע באופן תת מודע על המשתמשים המבקרים בדף המוצר, ועשויה לשפר את יחס ההמרה.
 
 

קריאה לפעולה והשפעתה על שיפור יחס המרה בעמודי מוצר:

הצעד הבא לאחר שהמשתמש הגיע לעמוד המוצר (במידה והוא יחליט לרכוש) הוא "הוספה לעגלה". יש לוודא שכפתור זה אטרקטיבי ובולט לעין. בהקשר הזה, הכיתוב על הכפתור (מיקרו קופי) אינו חייב להיות בהכרח "הוספה לעגלה". ניתן לנסות כיתובים שונים ולהשתמש בסופו של דבר במיקרו קופי הממיר ביותר עבורכם.

חלק מרכזי נוסף בקריאה לפעולה הוא שימוש בשפה מושכת בעמוד המוצר ואלמנטים היוצרים תחושת דחיפות ובהילות. לדוגמא, ניתן להוסיף באנר מעוצב המכריז על המבצע הנוכחי עם קריאה לפעולה. לדוגמא: מבצע בלאק פריידיי – 15% הנחה על כל האתר – עד ה-25.11 – הזמינו עכשיו. 

טכניקה מקובלת נוספת להגברת תחושת הדחיפות היא הוספה של שעון (Counter) הסופר לאחור את הזמן שנשאר עד לסיום המבצע. 

הוכחה חברתית (Social Proof) והשפעתה על שיפור יחס המרה בעמודי מוצר:

במידת האפשר, מומלץ מאוד לכלול בעמוד המוצר כמה שיותר אלמנטים שתפקידם לסייע בבניית אמון אצל הלקוחות הפוטנציאליים – מה שכמובן עשוי לסייע בשיפור יחס ההמרה של עמוד המוצר. אלה יכולים להיות ציטוטים של לקוחות אמיתיים שקנו את המוצר ומרוצים ממנו, חוות דעת חיוביות שהשאירו באתר ביחס למוצר שלכם וכדומה. הוכחות חברתיות חשובות במיוחד כשמדובר באתרי איקומרס לא מוכרים ויכולים להיות המרכיב האחרון שישכנע את המשתמש לבצע הזמנה.

 

קונברטינג דיגיטל הוא משרד פרסום דיגיטלי ממוקד תוצאות המתמחה בשיווק דיגיטלי במגוון תחומים כגון איקומרס, יצירת לידים, קורסים דיגיטליים ועוד. השאירו פרטים או קבעו איתנו פגישת היכרות על מנת לשפר את התוצאות.